ISIS (ISIL / IS) Shteti Islamik Daesh – Al Kaeda Pushtimi i Amerikës Latine me Indigjene latin hispanike muslimanëve nëpërmjet Kolumbi në Amerikën e Jugut dhe Mayan muslimanëve meksikane Jugore Meksika dhe Guatemala në Amerikën Qendrore Veriore Triangle, Evropë

ISIS (ISIL / IS) Shteti Islamik Daesh – Al Kaeda Pushtimi i Amerikës Latine me Indigjene latin hispanike muslimanëve nëpërmjet Kolumbi në Amerikën e Jugut dhe Mayan muslimanëve meksikane Jugore Meksika dhe Guatemala në Amerikën Qendrore Veriore Triangle, Evropë

b-zbbim-exu

Albanian

Por kjo nuk është ISIS shtënë më të mirë ndonjëherë mund të bëjë ende.

ISIS do të zhvillohet pamundur:
Maya Amerika Qendrore në Amerikën Latine (New World)

Një shumicë e Mayan do të bëhet dhe gjithmonë një shumicë myslimane në Meksikë

Pse?

Nëse Islami është themeluar, ajo do të terrorizuar Amerika Latine dhe të bëhet makth të keq në Amerikë brenda 5 deri 20 vjet.

Amerika Qendrore është e plotë të fiseve Mayan që janë të shtypësh, të varfër, illeterate dhe të margjinalizuar. Ka shumë vepra misionare myslimane për të kthyer Mayans në Islam në Amerikën Qendrore Sidomos Mayans e Tzotzil, Chol, Tzeltal dhe fise të tjera në San Cristobal de Casas dhe Chamula në Chiapas, Meksikë dhe Guatemala. Kjo është nisur gjatë Chiapas Mayan Zapatës rebelimit në vitin 1994. Që atëherë, ka shumë të konvertuar Mayan myslimane si 1000 në Chiapas vetëm lindja. Pasi muslimanët Mayan do të bëhet një shumicë, Chiapas do të përjetojnë një Mayan rebelim Jihad myslimane në jug të Meksikës më të madhe se të Zapatës rebelimit. Kjo do të ketë traktatet e paqes dhe kompromis më, por nderoj vetëm kokat e prera të Aztecs Nuk do të ketë kufoma, djegur ndërtesat dhe flamuri Shahada mysliman do të fluturojnë në Tuxtla Gutierez, kryeqyteti i Chiapas ‘. Qeveria meksikane do të humbni kontrollin e Chiapas. Muslimanët e Mayan në Chiapas do të pushtonin Gadishullin Jukatan dhe Tabasco. Ligji i Sheriatit do të bëhet kushtetutën e Mayan Jugore Meksikës ashtu si në Moro jugore Filipine e Mindanao nga MILF, MNLF Godas, dhe Ebu Sayyaf.

zona strategjike Chiapas të ndërtojë një kalifat islamik Mayan në Amerikën Qendrore. Ajo kontrollon rrugën migrant / trafikant, Highway Pan-Amerikane, një rrugë që shtrihet nga Teksas, Shtetet e Bashkuara apo SHBA-ve në veri të Santiago, Kili në Jug. Ajo ka hekurudhën që mbart trenat e emigrantëve SHBA-lidhura nga Amerika Qendrore. Portet Oqeani Paqësor dhe portet do të marrin emigrantët myslimane nga Filipinet, Malajzia, Indonezia dhe Pakistani. Të Chiapas Mayans shprehur solidaritet me palestinezët, dhe urrejtjen ndaj Izraelit dhe hebrenjve. Portet do të përdoren për të zhvilluar një fushata piraterisë ndaj anijeve Panama Canal përgjatë bregdetit Oqeani Paqësor. Terreni i saj që jeton në xhungël malor është një vend i mirë për multi-dekadë kryengritjeve muslimane, tunele, bunkerë, tregjet e skllevërve, depot trafikant dhe qendrat e rekrutimit. Por kjo Kalifati mund të zgjerohet në Guatemala, Belize, El Salvador, Honduras dhe Nikaragua për të bashkuar të 28 fiseve Mayan dhe 8 milion popullsi të fortë dhe të gjitha tokat e Mayan në Islam në Amerikën Qendrore. Aneksimin e Guatemalës, Jukatan dhe Belize nga muslimanët Mayan do të bëjë rrugën për masë-migrimit të muslimanëve nga Libia, North-Afrikë dhe Lindjen e Mesme si Irak dhe Siri të vendosen në jug të Meksikës dhe për të hyrë në Shtetet e Bashkuara, fushata pirateri të ngacmojnë anijet dhe rigs naftës në Gjirin e Meksikës, Karaibeve dhe Oqeani Atlantik. Chiapas dhe Yucatan mund të bëhet një Kidnap për pikat e nxehta shpërblim.

Muslimanët Mayan e Chiapas Jugore Meksikës, Guatemalë dhe të gjitha Mayan Amerika Qendrore dhe konvertohet në Islam nga mijëra

Shumë myslimanë do të migrojnë në Amerikën Qendrore, si Guatemala dhe Jugore Meksikës si irakianëve, sirianët dhe arabëve. Shumë fise Mayan dhe të tjera amtare do të konvertohet në Islam nga mijëra miliona. Shumë emigrantë myslimanë nga Lindja e Mesme dhe gjithë botën Myslimane do martesa me fiset Mayan. Maya do të jetë njohin si një muslimanëve dhe vendit të tyre si një vend musliman nga OIC (Organizata për Bashkëpunim Islamik) dhe Ligës Arabe. Muslimanët Mayan e Chiapas njihen tashmë nga muslimanët nëpërmjet faqet e internetit e cila është e shkruar në gjuhën arabe, turke, indonezian dhe frëngjisht-maroken; ata tani janë duke u vizituar nga Al Jazeera, Indonesian Media, zëvendës dhe rrjetet arabe. Mayans do të shesë dhe të eksportojnë prodhimet e tyre bujqësore si produtcs hallall në vendet myslimane për të rigjallëruar ekonominë e tyre lokale. Emigrantët do të mësojnë Mayans për taktikat e luftës dhe të armëve. Mayans do të mësojnë se si për të krijuar dhe për të luftuar shpatat si Kris / Keris, Zanzibar, Scimatar dhe blades të tjera arabe dhe të bëhet një pjesë e identitetit të ri Mayan. Ata përkthejnë Kur’anin nga gjuha arabe në gjuhët e Mayan, kështu që më shumë Mayans mund të përqafojë Islamin për shumë vite që do të vijnë.

Guatemala është çmim i parë për grupet Islami dhe myslimane si ISIS, sepse ajo është zemra Mayan. Pasi islam Kalifati Mayan është të deklarojë, kryeqyteti do të jetë në Guatemala. Ka shumë Mayans në miliona nga Kechi, Ixil dhe fise të tjera Guatemala Majave. Ata përjetojnë gjenocid të 30 vit Guatemala Luftës Civile dhe humbjen 300.000 njerëz. Ky gjenocid nuk do të ndodhë në qoftë se Mayans janë muslimanë, sepse shumë muslimanë do të vijnë në ndihmë dhe mbrojtjen e tyre kundër armiqve të tyre. Vendi kenë qasje në Paqësor dhe atlantike oqeaneve, të mbuluara prej xhunglave malore dhe një bazë të kontrabandës / piraterisë. Ata do të vendosin një flamur shehadetin në Guatemala City, zgjerohet në të gjithë Amerikën Qendrore Maya dhe zotohen për besnikëri ndaj Ebu leh al Bagdadi e ISIS Shtetit Islamik në Irak dhe Siri ashtu si grupet myslimane ka si Boko Haram dhe të tjerët. Ata do të thërrasin Baghdadi si “AJAW”, titulli i lashtë Mayan e cila është e barabartë me Mbretërve, sundimtarët, Liderëve, kalifëve, sulltanëve, emirëve dhe perandorëve. Muslimanët Mayan do të marshojnë në Bogota Kolumbi dhe kufirit jugor America SHBA me Meksikën. Gjithashtu Tribes Mayan e Guatemala dhe Honduras shprehin shumë pafundme Anti-semitizmi dhe dëbuan të hebrenjve si Lev Tahor hebrenjve Grupit nga Guatemala në vitin 2014. Nuk janë 1200 muslimanë palestinezë në Guatemalë. Nuk do të jetë një dallim i qartë dhe stereotip mes Mayans myslimanë dhe Aztecs krishterë në të gjithë Meksikë.

Çfarë ndodhi në jug të Filipineve do të ndodhë në jug të Meksikës shumë: ISLAM

Muslimanët Mayan do të përdorë moderne çeliku e plotë “MACUAHUITL” (e lashtë topitur prej druri Club / shpatë me sharrë elektrike me zinxhir-si brisk rroje / bladelets e xham vullkanik) për të vrarë dhe prerë kokën armiqtë e tyre si Pena Nieto, Trump, Chapo Guzman, hebre, Aztec dhe Kufarëve / kaffir (jo-muslimanët) në islam Maya ISIS videot e tyre propagandistike. Ajo është aq rroje armë të mprehta dhe të fuqishme e lashtë se ajo mund të prerë kokën një kalë nga 2 Hits gjatë pushtimit spanjoll të Jugut Meksika dhe Amerika Qendrore. Ata do të mbytem armiqtë e tyre caged në “cenotes” (gropa e lashta të ujit). Ata do të hapë gjoksin dhe kap zemrën e armiqve të tyre. Dhe përdorimi i praktikave të tjera barbare lashtë Mayan. Muslimanët Mayan do të fillojë një gjenocid masiv kundër hebrenjve dhe jo-muslimanët në të gjitha Amerikën Qendrore pasi ata tani janë një shumicë.

Profecia Kalendari Mayan e vitit 2012 konvertimi në masë i Maya në Islam.

Pra, Mayans: përqafojnë Islamin dhe të bashkohen për të Global Xhihadi Islamik Luftës TANI !!!
Profecitë Mayan muslimane janë:
1) Amerika do të përjetojnë sulme terroriste çdo ditë nga muslimanët Mayan nga kufiri SHBA / Meksikë.
2) Cancun do të bëhet një treg për skllave të seksit femra grave të bardha sidomos evropiane
3) Panama Canal do të thyen në shkatërrim të përgjithshëm, kështu që Amerika do të jetë e paralizuar në 2 oqeane, tërheqjes së trupave amerikane amerikane nga Lindja e Mesme, Azi dhe Evropë. Rritja 100-fish e sulmeve muslimane terroriste kundër Evropës pas shkatërrimit Panamasë dhe tërheqje amerikane.
4) qyteti Bogota, Meksika dhe qytete të tjera në Amerikë SHBA dhe Latine do të bëhet grupi i gjakut.
5) Faqet e trashëgimisë do të varroset bashkë kufomat e viktimave të tyre.
5) konvertimi i anëtarëve të Mara Salvatrucha (MS 13), 18-bande rruge; kartelet e drogës si Los Zetas, Medellin, Cali dhe Sinaloa; Rebelët si EZLN, FARK, FMNL, ELN, AUC, dhe Sadanistas; dhe grupe të tjera lokale indigjene në Islam dhe të bashkohen me ISIS Xhihad globale ose të pre koka në qoftë se ata refuzojnë për të kthyer apo të kapet në kryerje e braktisje.
6) ISIS do të islamizuar të indigjene / fiset vendase lokale dhe për të ndërtuar 8 Hilafeteve tjera islame në Amerikën Latine: A) në Kubë Lindore (Guantanamo) me Porto Riko dhe Caribbeans e Tainos, B) The rajon tri kufirit (Brazil, Argjentinë dhe Paraguaj ) i Guaranis; c) brigje veriore e Grand Kolumbi (Kolumbi, Southern Panama, Ekuadori dhe Venezuela të Wayuus dhe Shuars), d) Amazon Forest nga fiset Amazonian, e) Ande Malet e Incas (Quechuas dhe Aymaras) dhe Mapuches , F) e Guyanas e FG, Guajana dhe Surinameve e Arawaks G) Patagoni (Argjentinë dhe Kili) të Tehuelches, dhe h) Ishujt Falkland (Malvinas).
Shtetet shtesë Islamik në Amerikën Latine
7) Rritja e fuqisë myslimane në Shtetet e Bashkuara në lumin Great Lakes dhe Shën Lorenc të Miçiganit (Dearborn), Minnesota, e Bering direkt në Alaskë dhe në Tenesi e zonës së lumit Misisipi.
8) femra Hollywood famshëm do të bëhemi skllevër të seksit
9) Ringjallja e piraterisë në Karaibe, Atlantikut dhe Paqësorit
10) Amerika Qendrore dhe Amerika e Jugut do të shkojnë në një më të madh dhe më të përgjakshme Luftës Civile ndonjëherë pas një surprizë sulmeve të Xhihadit Musliman në Amerikën Latine.
11) Nuk do të një Luftë meksikan Civile midis Aztecs krishterë të Veriut kundër Mayans muslimane e Jugut.
12) Evropë do të shkojnë në luftë civile për shkak të emigrantëve myslimanë, Azia do të jetë në china luftë apo vende të tjera të bëjë një lëvizje të parë. dhe etj
13) Lufta e 3 Botërore do të vijnë.
14) WikiLeaks dhe Snowden wannabees do të bëhet më i fuqishëm
15) Gjuha amerikanët dhe Fiset Native American në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada do të konvertohet në Islam dhe për të zhvilluar një kryengritje të re brenda Amerikën më të madh se sa i ulur Bull dhe Crazy Horse.

Perënditë e Chiapas: Muslimanët meksikane në hijen e Zapatistat

Duke iu lutur Allahut në Meksikë: Islami është duke fituar një terren në Chiapas – Spiegel Online
Islami është fe e re në rebelë Chiapas shtetërore meksikane

Mbani mend dhe PS: Muslimanët e gjithë bota do DO idetë e mia dhe i bëjnë ato të ndodhë në qoftë se ata duan Islami për të dominuar botën. Vetëm shikojnë dhe të presin.
Disa popullsia e islamizuar Njerëzve Vendës ose Amerindians muslimane e Amerikës Latine dhe të Amerikës së Veriut duhet të migrojnë dhe të vendosen në Azinë Qendrore, Lindjen e Mesme, Himalajet, Kaukaz, Turqia dhe Afrikën e Veriut pasi që ata janë të lidhura me Turke Njerëzit nga gjuha dhe ADN. Gjithashtu bashkohemi me martesë me muslimanët. Qëllimi është për të parandaluar Yazidis, kurdët, Kaldeasit, koptët, hindu, Sikhs, armenë, evropianët, Syriacs dhe asirianët të kthehen në zonat muslimane për shkak se është zënë nga Amerindians islamizuar.

Islami në Filipine filloi në 1380. Të spanjolle Pigs luftuar Moro muslimanët Tagalogisht Mindanao Jugore Filipine nga viti 1521. Edhe amerikanët, filipinas dhe japoneze e humbur për ta. Edhe kineze duan më shumë dhimbje koke.

Edhe karteleve të drogës meksikane si Sinaloa dhe Los Zetas Drug Cartel nuk kanë mbrojtje nga e ardhmja Maya xhihadiste Warriors e Jugut Meksikës.
Dëgjoni Presidenti turk Rexhep Erdogan Taqyip dhe Isis Hebraisht Fighter Nurat nazarov për historinë Islame e Amerikës Latine se Islami erdhi në Amerikën Latine në 1178, dhe popujt indigjene të Amerikave duke përfshirë edhe Amerikën Latine dhe Karaibet janë myslimanë para Kolombit.

china islam mapIslam PhilippinesMap_of_Russia_-_Sakhalin_Oblast_edited_(2008-03).svgjapssisunni vs shia europeDOKANGdokayglobal shia allianceglobal sunni alliance1usaalaska49canada20170516_secessiondepositphotos_51019497-stock-illustration-map-of-brittany-francestock-vector-canary-islands-simple-administrative-map-with-flag-388000981sicily_flag_trinacria_sticker-rd71bc6273caf45b5ad131b6899d34078_v9waf_8byvr_540normandie-basse-stateMap-of-Basque-Country-with-Basque-flagkarte-1-770indexcornwall_cornish_mapsChatwinVDQiQ0MKX4AAAx2Xmain-qimg-48395eb73bf631ad122119b0aba8d8a2Separatismo_e_independentismo_en_México09qudsamlat27colombiamappanamericanhwytribalphilippinestraditionalrangeMindoro-Map-loolooindexcarinphilmapSAPMi_0200px-Los_Zeta_logofuerzas_armadas_revolucionarias_de_colombia_coat_of_arms450px-flag_of_the_ezln-svg900px-flag_of_eln-svgflag_of_the_fsln-svgelsalvador-fmlnelnlogo1fa3b8d41e43081c986b5afdcbc2be60_f14602000px-Map_of_Ainu_in_Hokkaido.svg4b73e86cb6dc8daec66442fa62ed73d9--kuril-islands-geographyaaa12aeasterIndigenousSiberiakwazulu_map_1fsfgcropped-chico2.jpg

untitled
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
uae-70499
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
BIA_2
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
south-america-islam
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe

sdfsdfsamipeople111saph10northern_triangle_729-300x169

map_of_central_america1
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
img_1769-2
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe

img_1767-2

indigenas_ingles
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
img_1733-2
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
ggg
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
gdd
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe

fss

fghf
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
dfga
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
arab-world-political-map-also-called-nation-consists-twenty-two-arabic-speaking-countries-league-all-nations-75844656
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
al_andalus__christian_kingdoms
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe

aborigenesdistribucionabo_demo2013_fig3_1370438318860_eng

060515i
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe

307868be00000578-3412030-image-a-74_145347378486923423

554
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe

432a454a247a5a1a

3a
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
_49044278_europe_roma_popn.gif
ISIS Islamic State (ISIL/IS) Daesh and Al Qaeda in the Indigenous Peoples of Latin America, North America and Europe
Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s